درباره ما

درباره ما چه می دانید؟

این نوشته را می توانید معرفی جامع یک گروه بازرگانی موفق و با سابقه به حساب آورید. در سطرهای پیش رو به بازرگانی کمره ئی می پردازیم و نشان خواهیم داد آن ها چه طور می توانند مشکلات گمرکی را برطرف سازند و روند تجارت و داد و ستد را تسهیل بخشند.
در نتیجه، اگر کسب و کار شما با صادرات و واردات ارتباطی دارد، مطالعه این مقاله می تواند مفید به فایده تلقی شود. با ما همراه باشید.

درباره ما چه می دانید

مقدمه؛ بازرگانی کمره ئی را بهتر بشناسیم

بازرگانی کمره ئی در راس هرم خود، مجموعه ای از کارگزار رسمی گمرک و کارشناسان خبره را گردهم آورده است. هر چه از بخش تعیین استراتژی به حوزه های اجرایی نزدیک شویم با نیرو هایی آشنا خواهیم شد که تحصیلات مدیریتی مربوط به بازرگانی و گمرکی را گذرانده اند و علاوه بر ساختارهای بروکراتیک داخلی، با امور بین المللی هم آشنا هستند.

مجموعه فوق به مدیریت مهرداد کمره ئی به عنوان کارگزار رسمی گمرک بیش از یک دهه تجربه اندوخته و امروزه تقریبا در تمامی شاخه های امور گمرکی به فعالیت های اجرایی و مشاوره ای مشغول است. در سطرهای پیش رو بیشتر به بازرگانی کمره ئی می پردازیم و سعی خواهیم کرد دقیقا تبیین کنیم چه خدماتی برای چه سازمان هایی قابلیت ارائه دارد.

چرا به مجموعه های بازرگانی احتیاج داریم؟

گمرکات ما شرایط ویژه ای دارند. هر کالایی که وارد می شود و هرآنچه ترخیص می شود، مشمول قانونی ویژه است و مبلغ پرداختی برای ترخیص کالا با توجه به تعرفه هایی که بعضا تا پنجاه و پنج درصد متغیر است، صورت می پذیرد. در وهله اول همین امر سبب می شود که بسیاری از تاجران با گمرک دچار مشکل شوند زیرا معمولا آن ها معتقدند که فلان کالا مشمول فلان تعرفه نمی شود و بالعکس.

چالش دیگر مربوط به نحوه نگهداری کالا در گمرکات است. مفقودی، آسیب و بسیاری دیگر از مشکلات برای کالای وارداتی و صادراتی فراوان روی می دهد و این امر، نیازمند توجه است. کار چالشی تر می شود اگر کالا یا محصول مورد بحث خوراکی باشد. در این شرایط استانداردهای بهداشتی هم باید به تایید کارشناسان حاضر در گمرک برسند.

اگر بخواهیم گزاره های کیفی بالا را به شکل کمی بیان کنیم، باید بگوییم که ما به مجموعه ای نظیر بازرگانی کمره ئی احتیاج داریم تا از پس ماموریت های زیر برآییم:

 • تعرفه کالاها را به صورت واقعی، بهینه و حداقلی بپردازیم؛
 • درباب خرید کالا از مبدا و چگونگی رساندن آن به مقصد مشاوره دریافت کنیم؛
 • مجوزهای صادرات و واردات را به شکل قانونی اخذ نماییم؛
 • در وادی ثبت سفارش دست بالا را داشته باشیم؛
 • ترخیص کالاها را در کمترین زمان و صرف حداقل هزینه صورت دهیم؛
 • در ارتباط با کسب استانداردهای بهداشتی، مجوزات وکالاهای خاص با مشکل مواجه نشویم؛

پرونده های خود را در گمرکات اجرایی، دفاتر ستادی، کمیسیون های بدوی و تجدید نظر به سرانجام برسانیم.

چرا به مجموعه های بازرگانی احتیاج داریم

چرا باید بازرگانی کمره ئی را انتخاب کنیم؟

در بخش پیشین به طور عمومی خدماتی که می توان از مجموعه های بازرگانی دریافت کرد را لیست کردیم. اما مساله اینجاست که کدام مصداق می تواند آن ها را به طور حداکثری در نهایت کیفیت ارائه دهد؟ پاسخ ساده است، مجموعه ای که همزمان با تخصص و تحصیلات، تجربه را چاشنی کار کرده باشد.

بازرگانی کمره ئی همانطور که در مقدمه مورد اشاره قرار گرفت، هر دو مولفه را دارد. اما اگر بخواهیم موضوع را دقیق تر مطرح کنیم باید بگوییم اختلافات گمرکی معمولا علاوه بر بندهای قانونی که در بازه های زمانی محدود تغییر می کنند، حاصل پیچ و خم های محصول ساختار اداری داخلی ما هستند. در نتیجه، یک اختلاف گمرکی قابل حل است اگر علاوه بر متن صریح قانون، شخص پیچ و خم های بروکراتیک ادارات را نیز بشناسد و بداند از طریق کدام بخش می توان بهتر و دقیق تر نتیجه گرفت.

در نظر گرفتن مجموعه این شرایط ما را به این نقطه می رساند که بازرگانی کمره ئی با در نظر گرفتن تمامی شرایط، گزینه مناسبی برای همکاری و دریافت مشاوره است.

بررسی ویژگی های منحصر به فرد بازرگانی کمره ئی

این مجموعه، صادرات و واردات، تشریفات گمرکی، ترخیص کالا، مشاوره بازرگانی و گمرکی، حل اختلافات گمرکی، حمل و نقل داخلی و بین المللی و بیمه ها را با خط مشی خاصی دنبال می کند. در واقع، علاوه بر مسائل فنی و اقتصادی، زمانی که طرف حساب خود را این گروه بازرگانی قرار دهید، ویژگی های زیر را دریافت خواهید کرد:

 • تکریم و احترام بالای ارباب رجوع مشخصه اول رفتاری است؛
 • پیگیر بودن و سرعت انجام کارها در بازرگانی کمره ئی بارزه ای است که سبب شده سایر همکاران از حسن انجام کار اطمینان خاطر داشته باشند؛
 • هیچ تاجری دوست ندارد خبری از او به بیرون درز کند. بازرگانی کمره ئی با در نظر داشتن این امر همواره کوشیده تا امانت داری را یک اولویت اساسی در نظر بگیرد؛
 • ما یک دهه بدون مشکل فعالیت داشته ایم. این یعنی امنیت و صحت مالی را سرلوحه قرارداده ایم و تمام کارها را استاندارد و مناسب پیش می بریم؛
 • نکته مهمی که ما را به شکل قابل توجهی متمایز می سازد، به خدمت گرفتن خلاقیت و بنا نهادن راه و روش های نوین است؛

و در آخر اینکه، تلاش برای ارتقای کیفی و کمی عملکرد، ماموریتی است که لحظه به لحظه دنبال می شود.

جمع بندی نهایی درباره ما

در این نوشته به طور دقیق بازرگانی کمره ئی را معرفی کردیم و علاوه بر ویژگی های عملکردی، حوزه های فعالیت را نیز برشمردیم. حال، برای جمع بندی اینگونه می گوییم، فارغ از نوع خدماتی که مد نظر دارید، اگر در وادی صادرات و واردات مشغول هستید، کافی است با ما تماس بگیرید و تفاوت را احساس کنید.

ما با استراتژی تخصصی، راهکارهای نوینی ارائه می دهیم و با سازماندهی منسجم، هر پرونده ای را به سرمنزل مقصود نزدیک می سازیم. برای واردات، صادرات، تشریفات گمرکی، ترخیص کالا، آموزش، مشاوره بازرگانی و گمرکی، حل اختلافات گمرکی، چگونگی حمل و نقل و البته بیمه و سرمایه گذاری، روی ما حساب کنید و همین حالا تماس بگیرید.