واردات بلبرینگ خودرو

واردات بلبرینگ خودرو از چین یا جایی دیگر؟

در هر قسمت خودرو که چرخش و اصطکاک وجود داشته باشد، بلبرینگ هم حاضر است. در نتیجه، با نگاهی به بازار داخلی خودرو می توان نتیجه گرفت که تقاضا برای خرید بلبرینگ بالاست و به تبع این مساله، واردات بلبرینگ خودرو کسب و کاری است پر رونق.
باری؛ در این نوشته نکاتی درباره واردات بلبرینگ ارائه می دهیم که به سیاق اکثر نوشته های سایت از سطوح عمومی آغاز می شوند و به وادی تخصص سرکی خواهند کشید. اگر در حوزه واردات قطعات خودرو به ویژه بلبرینگ فعال هستید یا اینکه قصد شناسایی محصولی جدید برای واردات را در سر می پرورانید، مطالعه سطرهای پیش رو نمی تواند خالی از لطف باشد، پس با ما همراه باشید.

واردات بلبرینگ خودرو از چین یا جایی دیگر

مقدمه؛ واردات بلبرینگ، چرا و چگونه؟

بلبرینگ کالایی است پردرخواست که فروش آن در داخل تضمین شده است. هرچند که تمرکز این نوشته بر واردات بلبرینگ خودرو قرار داده شده اما باید بدانید از یک دوچرخه ساده تا موتور هواپیما با حضور بلبرینگ کار می کند و اگر تاجری تنها روی همین محصول متمرکز شود می تواند خود را در بازار با نام و نشانی ویژه معرفی کند.
سوی دیگر سکه اما، حضور رقبای قدرتمند در عرصه واردات بلبرینگ خودرو است. در صورتی که گشتی در بازار بزنید و یا اینکه در فضای مجازی به جست و جو بپردازید متوجه این امر خواهید شد. مخلص کلام اینکه، اگر به دنبال بازاری پرسود می گردید، بلبرینگ محصولی مناسب است اما به شرط خرید و واردات محصولی با کیفیت و ارزان.

صفر تا صد واردات بلبرینگ خودرو

در این قسمت مراحل واردات بلبرینگ خودرو را گام به گام تشریح می سازیم:

گام اول هدف گذاری و تعیین استراتژی است. فارغ از قوانین گمرکی، شما باید درباره محصول و نحوه تعامل بازار با بلبرینگ وارداتی خود به جمع بندی برسید. اینکه کدام محصول تقاضای قابل قبولی دارد و شما با پخش کنندگان داخلی در کدام حوزه تعامل بیشتری دارید مساله ابتدایی است؛

پس از آن نوبت به مطالعه روی تولید کنندگان می رسد. به این شکل که شما ابتدا باید تعیین کنید قصد واردات از کدام کشور را دارید و سپس، بهترین تامین کننده را زیر ذره بین برده و مذاکرات را آغاز کنید. در حال حاضر بازار ایران تشنه محصولات چینی، آلمانی، ایتالیایی و ژاپنی است. هرچند که اخیرا واردات بلبرینگ از ترکیه، کره جنوبی و امارات متحده عربی بالا گرفته است. اما به هرحال، درباره کالاهای خاص، شاید وارد کننده ای منحصر به فرد مد نظر قرار گیرد و مقصد مطالعه کمی نامعمول به نظر برسد.

یک وارد کننده بلبرینگ محصولات این حوزه را می شناسد و می تواند آن ها را از هم تمیز دهد. اگر درباره بلبرینگ اطلاعات کافی ندارید، حتما از مشاور بهره بگیرید یا حداقل دانش عمومی خود را ارتقا دهید. در زمان مکاتبه یا مذاکره حضوری، فردی که این نکات را می داند به مراتب قرارداد بهتر و سودآورتری امضا می کند.

از این جای کار به بعد را می توانید در سایر مقالات قرارداده شده در سایت مطالعه فرمایید. به بیان دقیق، مقاله های واردات قطعات خودرو و فرآیند واردات می توانند راه گشا باشند.

صفر تا صد واردات بلبرینگ خودرو

شناخت برندهای معتبر برای واردات موفق بلبرینگ

یکی از اقدامات موثر و تاثیرگذار بر روند موفقیت واردات، شناخت برندهای معتبر است. این کار نه تنها به شما کمک می کند بهترین محصول را انتخاب کنید، بلکه در مسیر تشخیص تولید و عرضه کنندگان خوشنام هم مفید به فایده ظاهر می شود. هرچه برندهای معتبرتری در سبد فروش یک سازمان موجود باشند، عیار عملکرد و تخصص آن ها بالاتر بوده و همکاری با آن ها مطلوب تر است. در این قسمت چند برند معتبر بلبرینگ را معرفی می کنیم:

  • بلبرینگ NTN
  • بلبرینگ SNR
  • بلبرینگ SKF
  • بلبرینگ NSK
  • بلبرینگ ناچی
  • بلبرینگ کویو

یک نکته مهم درباره واردات بلبرینگ خودرو

درباره واردات بلبرینگ خودرو به یک نکته فوق العاده حساس باشید و آن، لزوم توجه به شناخت نوع، مدل و برندهای مختلف، همچنین عدم وجود تولید کافی در داخل کشور نسبت به تقاضای موجود برای مدل انتخابی است. از آن جا که شمار عرضه و تولیدکنندگان بلبرینگ در سطح بین المللی عملا بی شمار است و هر مدل، ویژگی های مخصوص به خود را دارد، بروز اشتباه در انتخاب مدلی خاص می تواند معادلات شما را به کل برهم زند. به این شکل که کالایی را با فرض قابلیتی خاص وارد می کنید اما در زمان برخورد با آن متوجه می شوید ویژگی هایی که در ذهن داشته اید را عرضه نمی کند.

در نتیجه توصیه ما این است که واردات بلبرینگ خودرو را حتما با حضور یک کارگزار گمرکی متخصص و با تجربه پیش ببرید، حتی اگر خود شما دانش عمومی لازم را داشته باشید. کمی هزینه ابتدایی برای دریافت مشاوره یا سپردن پروسه اجرا، از معلق شدن سرمایه ای عظیم عاقلانه تر به نظر می رسد.

یک نکته مهم درباره واردات بلبرینگ خودرو

واردات بلبرینگ خودرو از طریق بازرگانی کمره ئی

اگر با بازرگانی کمره ئی آشنایی لازم را داشته باشید می دانید که ما در زمینه مشاوره، اجرا و آموزشِ واردات، صادرات و امور گمرکی فعالیت گسترده ای داریم. در این بین، به تبع نیاز بازار، تمرکز ویژه ای روی حوزه های محصولات کشاورزی، قطعات خودرو و تجهیزات قطعات خودروهای چینی مبذول داشته ایم. اما تنها یک محصول است که از دسته بندی کلی بیرون می آید و به صورت مجزا زیر ذره بین واردات ما قرار می گیرد و آن، بلبرینگ خودرو است.

دلیل مطلب فوق هم ریشه در سابقه این مجموعه دارد. از شکل گیری تیمی با مدیریت مهرداد کمره ئی به عنوان کارگزار رسمی گمرک تا افراد تحصیل کرده و متخصص در گمرکات اجرایی که بخشی از روزهای کاری خود را با تمرکز به واردات بلبرینگ خودرو گذرانیده اند.

به هر روی، اگر درباره واردات بلبرینگ خودرو علاقه مند هستید و یا اینکه نیاز به مشاوره و وکالت دارید، خوشحال می شویم با هم گپ و گفتی داشته باشیم.